loaderBlue

0%

loaderWhite

0%

Մենք օգտագործում ենք cookie ֆայլերը ձեզ առավելագույն հարմարավետություն ապահովելու համար:

Եթե դուք շարունակեք օգտվել այս կայքից, մենք կհամարենք, որ դուք գոհ եք մեր Գաղտնիության քաղաքականությունից: Գաղտնիության քաղաքականություն

Ընդունել

Biography

ANNA LIPARTELIAN

Date of birth: 01.01.1991

Georgia

Education

Professors

Competitions

Program

ԴԻՐԻԺՈՐՈՒԹՅՈՒՆ 2021

01

Մրցանակներ

* Հաշվարկվում է դրամական պարգևի վճարման պահին ՀՀ Կենտրոնական բանկի կողմից հրապարակված ԱՄՆ դոլարի փոխարժեքով: Դրամական պարգևները ենթակա են հարկման`համաձայն ՀՀ օրենսդրության:

$10,000

Դրամական պարգև 10000 ԱՄՆ դոլարին համարժեք դրամի չափով*

Դափնեկրի դիպլոմ

2 համերգ Հայաստանում 2022/23 և 2023/24 համերգաշրջանների ընթացքում,որոնք կառաջարկի Մրցույթի Կազմկոմիտեն։

Դափնեկրի դիպլոմ

Դափնեկրի դիպլոմ

Դափնեկրի դիպլոմ

Հատուկ մրցանակներ

1. Դասական սիմֆոնիայի լավագույն մեկնաբանություն (1-ին փուլ)

2. Հայ ժամանակակից կոմպոզիտորի ստեղծագործության լավագույն մեկնաբանություն (1-ին փուլ)

3. Արամ Խաչատրյանի «Սպարտակ» թիվ 2 սյուիտից Սպարտակի և Ֆրիգիայի ադաջոյի լավագույն մեկնաբանություն (1-ին փուլ)

4. Արամ Խաչատրյանի թիվ 2 «Զանգով սիմֆոնիայի» լավագույն մեկնաբանություն (2-րդ փուլ)

5. «Հանդիսատեսի համակրանք» հատուկ մրցանակ. մեկ համերգ Հայաստանի պետական սիմֆոնիկ նվագախմբի հետ 2022-2023թթ. համերգաշրջանի ընթացքում:

Հատուկ մրցանակներ ստացած մասնակիցների կատարումները կտեղադրվեն Մրցույթի պաշտոնական կայքում և սոցիալական էջերում:

02

Կանոններ

ՄՐՑՈՒՅԹԻ ՄԱՍՆԱԿԻՑ

Կարդալ ավելին

03

Ծրագիր

1-ին փուլ

Յուրաքանչյուր մասնակցի տրամադրվում է 30 րոպե նվագախմբի հետ փորձի համար:

Մասնակիցը ղեկավարում է ստորև թվարկված ստեղծագործություններից մեկը՝ իր ընտրությամբ.

Յոզեֆ Հայդն - Սիմֆոնիա թիվ 101 ռե մաժոր, Hob. I:101, 1-ին մաս (Adagio - Presto), (Breitkopf und Härtel - հրատարակչություն)

Յոզեֆ Հայդն - Սիմֆոնիա թիվ 102 սի բեմոլ մաժոր, Hob.I:102, 1-ին մաս (Largo - Vivace), (Breitkopf und Härtel - հրատարակչություն)

Յոզեֆ Հայդն - Սիմֆոնիա թիվ 104 ռե մաժոր, Hob. I:104, 1-ին մաս (Adagio - Allegro), (Breitkopf und Härtel - հրատարակչություն)

Վոլֆգանգ Ամադեուս Մոցարտ - Սիմֆոնիա թիվ 29 լյա մաժոր, K.201, 1-ին մաս (Allegro moderato), (Breitkopf und Härtel - հրատարակչություն)

Լյուդվիգ վան Բեթհովեն - Սիմֆոնիա թիվ 1 դո մաժոր, երկ 21, 1-ին մաս (Adagio molto - Allegro con brio), (Breitkopf und Härtel - հրատարակչություն)

Լյուդվիգ վան Բեթհովեն - Սիմֆոնիա թիվ 2 ռե մաժոր, երկ 36, 1-ին մաս (Adagio molto - Allegro con brio), (Breitkopf und Härtel - հրատարակչություն)

Լյուդվիգ վան Բեթհովեն - Սիմֆոնիա թիվ 4 սի բեմոլ մաժոր, երկ 60, 1-ին մաս (Adagio - Allegro vivace), (Breitkopf und Härtel - հրատարակչություն)

Հայ ժամանակակից կոմպոզիտորի ստեղծագործություն*։

*Ստեղծագործության պարտիտուրը կտրամադրվի մրցույթի Կազմկոմիտեի կողմից 2021թ. հունիսի 6-ին՝ վիճակահանությունից անմիջապես հետո:

Արամ Խաչատրյան՝ Սպարտակի և Ֆրիգայի ադաջոն «Սպարտակ» թիվ 2 սյուիտից*։

2-րդ փուլ (եզրափակիչ)

Յուրաքանչյուր մասնակցի տրամադրվում է 45 րոպե նվագախմբի հետ փորձի համար։

Մասնակիցը ղեկավարում է Արամ Խաչատրյանի թիվ 2 սիմֆոնիայի («Զանգով սիմֆոնիա») 4 մասերից մեկը*, որի մասին կտեղեկացվի 1-ին փուլի արդյունքների ամփոփման ժամանակ։
Մասնակիցը ղեկավարում է ստորև թվարկված ստեղծագործություններից մեկից մեկ մաս, որի մասին կտեղեկացվի 1-ին փուլի արդյունքների ամփոփման ժամանակ։

Պյոտր Չայկովսկի - Սիմֆոնիա թիվ 5 մի մինոր, երկ 64, (Breitkopf und Härtel - հրատարակչություն)

Յոհաննես Բրամս - Սիմֆոնիա թիվ 4 մի մինոր, երկ 98, (Breitkopf und Härtel - հրատարակչություն)

Անտոնին Դվորժակ - Սիմֆոնիա թիվ 9 մի մինոր, երկ 95, (N. Simrock, 1894. E.F. Kalmus - հրատարակչություն)

Սերգեյ Պրոկոֆև - Սիմֆոնիա թիվ 7 դո դիեզ մինոր, երկ 131, (Moscow: Muzgiz. E.F. Kalmus - հրատարակչություն)

*Անհրաժեշտության դեպքում Արամ Խաչատրյանի ստեղծագործությունների պարտիտուրները կարող են տրամադրվել Մրցույթի կողմից:

04

Մրցույթի ժամանակացույց

Բոլոր ժամերը նշված են հայկական ժամանակով (GMT/UTC +4)

06

Հուն

ԲԱՑՄԱՆ ԾՐԱԳԻՐ

ԲԱՑՄԱՆ ԱՐԱՐՈՂՈՒԹՅՈՒՆ

07

Հուն

1-ԻՆ ՓՈՒԼ (ՕՐ 1)

Փորձ/կատարում նվագախմբի հետ, մասնակիցներ 1-6

08

Հուն

1- ԻՆ ՓՈՒԼ (ՕՐ 2)

Փորձ/կատարում նվագախմբի հետ, մասնակիցներ 7-12

09

Հուն

1-ԻՆ ՓՈՒԼ (ՕՐ 3)

Փորձ/կատարում նվագախմբի հետ, մասնակիցներ 13-18

10

Հուն

2-ՐԴ ՓՈՒԼ (ՕՐ 1)

Փորձ/կատարում նվագախմբի հետ, մասնակիցներ 1-3

11

Հուն

2- ՐԴ ՓՈՒԼ (ՕՐ 2)

Փորձ/կատարում նվագախմբի հետ, մասնակիցներ 4-6

12

Հուն

Մրցանակաբաշխության արարողություն
և գալա համերգ

Մրցանակաբաշխության արարողություն և գալա համերգ

05

Մրցակիցներ

Յան Նիդերհոֆեր

Ամերիկայի Միացյալ Նահանգներ

Յեո Ռյոնգ Ահն

Կորեայի Հանրապետություն

Ռոտեմ Ուայնբերգ

Իսրայել

Հաորան Լի

Գերմանիա

Կե Յուան Հսին

Թայվան

Դավորին Մորի

Սլովենիա

Զեքե Ֆեթրոու

Ամերիկայի Միացյալ Նահանգներ

Բեռնատ Ժերար Քուետգլաս Տորելլո

Իսպանիա

Էկտորաս Տարտանիս

Գերմանիա / Հունաստան

Լեւան Ջագաեվի

Վրաստան

Ալեքսանդր Իրադյան

Հայաստան / Գերմանիա

Սզե Հո Քենս Լուի

Հոնգ կոնգ

Պաբլո Դեվիգո Վասկես

Իսպանիա

Տրիստան Ռայս-Շերման

Ամերիկայի Միացյալ Նահանգներ

Յուկուանգ Ջին

Չինաստան

Ջեբաթ Արջունա Քի Ջիա լիանգ

Մալայզիա

Դաիչի Դեգուչի

Ճապոնիա

Դոնգ Կուկ Լիմ

Կորեայի Հանրապետություն

Յունա Ջեոնգ

Կորեայի Հանրապետություն

Գուրգեն Պետրոսյան

Ռուսաստանի Դաշնություն

06

Winners

Մրցանակակիրներ

Դիանա Ադամյան

1

Հայաստան

Յոհան Սեբաստիան Բախի՝ սոլո ջութակի համար ստեղծագործության լավագույն մեկնաբանում (1-ին փուլ)

Արամ Խաչատրյանի Պարի լավագույն մեկնաբանում (2-րդ փուլ)

Մայքլ Գերմեր

2

Դանիա

ՆԻԿՈԼՈ ՊԱԳԱՆԻՆԻԻ ԿԱՊՐԻՍԻ ԼԱՎԱԳՈՒՅՆ ՄԵԿՆԱԲԱՆՈՒՄ (1-ին փուլ)

Լորենց Կարլս

3

Շվեդիա

Յոհան Սեբաստիան Բախի՝ սոլո ջութակի համար ստեղծագործության լավագույն մեկնաբանում (1-ին փուլ)

Բելլի Թինգ

3

Թայվան

ԱՐԱՄ ԽԱՉԱՏՐՅԱՆԻ ԵՐԳ-ՊՈԵՄԻ ԼԱՎԱԳՈՒՅՆ ՄԵԿՆԱԲԱՆՈՒՄ (1-ին փուլ)

Ֆելիքս Հարությունյան

Հայաստան

ԴԱՓՆԵԿՐԻ ԴԻՊԼՈՄ

07

Ժյուրիի Անդամներ

ԷԴՈՒԱՐԴ ԹԱԴԵՎՈՍՅԱՆ

ՀԱՅԱՍՏԱՆ

ԴՈՐԱ ՇԲԱՐՑԲԵՐԳ

ԻՍՐԱՅԵԼ/ԱՄՆ

ՊԻՏԵՐ ՑՍԱԲԱ

ՖՐԱՆՍԻԱ/ՌՈՒՄԻՆԻԱ

ԶՈՀՐԱԲ ԹԱԴԵՎՈՍՅԱՆ

ԻՍՊԱՆԻԱ

ԲՈԲ ԼՈՐԴ

ԱՄՆ

ՎԵՐԱ ՑՈՒ ՎԱԻԼԻՆԳ

ՉԻՆԱՍՏԱՆ

ՋԻԱՆԼՈՒԿԱ ՄԱՐՉԻԱՆՈ

ԻՏԱԼԻԱ