APPLY NOW
loaderBlue

0%

loaderWhite

0%

Մենք օգտագործում ենք cookie ֆայլերը ձեզ առավելագույն հարմարավետություն ապահովելու համար:

Եթե դուք շարունակեք օգտվել այս կայքից, մենք կհամարենք, որ դուք գոհ եք մեր Գաղտնիության քաղաքականությունից: Գաղտնիության քաղաքականություն

Ընդունել

Biography

ANNA LIPARTELIAN

Date of birth: 01.01.1991

Georgia

Education

Professors

Competitions

Program

ԹԱՎՋՈՒԹԱԿ 2022

01

Մրցանակներ

* Հաշվարկվում է դրամական պարգևի վճարման պահին ՀՀ Կենտրոնական բանկի կողմից հրապարակված ԱՄՆ դոլարի փոխարժեքով: Դրամական պարգևները ենթակա են հարկման` համաձայն ՀՀ օրենսդրության:

$10,000

Դրամական պարգև 10.000 ԱՄՆ դոլարին համարժեք դրամի չափով*

Դափնեկրի դիպլոմ

2 համերգ 2023/24 և 2024/25 համերգաշրջանների ընթացքում, որոնք կառաջարկի Մրցույթի Կազմկոմիտեն։

* Հաշվարկվում է դրամական պարգևի վճարման պահին ՀՀ Կենտրոնական բանկի կողմից հրապարակված ԱՄՆ դոլարի փոխարժեքով: Դրամական պարգևները ենթակա են հարկման` համաձայն ՀՀ օրենսդրության:

$5,000

Դրամական պարգև 5.000 ԱՄՆ դոլարին համարժեք դրամի չափով*

Դափնեկրի դիպլոմ

* Հաշվարկվում է դրամական պարգևի վճարման պահին ՀՀ Կենտրոնական բանկի կողմից հրապարակված ԱՄՆ դոլարի փոխարժեքով: Դրամական պարգևները ենթակա են հարկման` համաձայն ՀՀ օրենսդրության:

$3,000

Դրամական պարգև 3.000 ԱՄՆ դոլարին համարժեք դրամի չափով*

Դափնեկրի դիպլոմ

Դափնեկրի դիպլոմ

Հատուկ մրցանակներ

1. Յոհան Սեբաստիան Բախի՝ թավջութակի համար գրված ստեղծագործության լավագույն մեկնաբանություն (1-ին փուլ)

2. Դավիդ Պոպերի «Թավջութակի կատարողական բարձր վարպետության ձեռնարկ» երկ 73 շարքից էտյուդների լավագույն մեկնաբանություն (1-ին փուլ)

3. Արամ Խաչատրյանի Սոնատ-ֆանտազիայի լավագույն մեկնաբանություն (2-րդ փուլ)

4. Սոնատի լավագույն մեկնաբանություն (2-րդ փուլ)

5. «Հանդիսատեսի համակրանք» հատուկ մրցանակ. մեկ համերգ Հայաստանի պետական սիմֆոնիկ նվագախմբի հետ 2023-2024թթ. համերգաշրջանի ընթացքում:

Մրցույթը նախատեսում է մի շարք հատուկ մրցանակներ, որոնք կհանձնվեն Մրցույթի պարգևատրման արարողության ժամանակ: Հատուկ մրցանակներ ստացած մասնակիցների կատարումները կտեղադրվեն Մրցույթի պաշտոնական կայքում և սոցիալական մեդիայի էջերում:

02

Կանոններ

ՄՐՑՈՒՅԹԻ ՄԱՍՆԱԿԻՑ

Կարդալ ավելին

03

Ծրագիր

1-ին փուլ

Մասնակցի ընտրությամբ պրելյուդ և երկու պիես Յոհան Սեբաստիան Բախի թավջութակի համար գրված 6 սյուիտներից մեկից։
Դավիդ Պոպպեր․ Երկու էդյուդ «Թավջութակի կատարողական բարձր վարպետության ձեռնարկ» երկ 73 շարքից (մասնակցի ընտրությամբ)։ ։
Մասնակցի ընտրությամբ մեկ պիես (առավելագույնը 12 րոպե տևողությամբ):

2-րդ փուլ (կիսաեզրափակիչ)

Արամ Խաչատրյան՝ մենանվագ թավջութակի համար գրված Սոնատ-ֆանտազիայի պարտադիր կատարում*:
Թավջութակի և դաշնամուրի հետևյալ սոնատներից մեկի պարտադիր կատարում (մասնակցի ընտրությամբ)։

Լյուդվիգ վան Բեթհովեն - Սոնատ թիվ 3 լյա մաժոր, երկ 69

Լյուդվիգ վան Բեթհովեն - Սոնատ թիվ 4 դո մաժոր, երկ 102

Լյուդվիգ վան Բեթհովեն - Սոնատ թիվ 5 ռե մաժոր, երկ 102 թիվ 2

Յոհաննես Բրամս - Սոնատ թիվ 2 ֆա մաժոր, երկ 99

Ֆրանց Շուբերտ - Սոնատ լյա մինոր, D. 821 «Արպեջիոնե»

Դմիտրի Շոստակովիչ - Սոնատա ռե մինոր, երկ 40

Սերգեյ Պրոկոֆև - Սոնատա դո մաժոր, երկ 119

Մասնակցի ընտրությամբ մեկ պիես (առավելագույնը 12 րոպե տևողությամբ):

3-րդ փուլ (եզրափակիչ՝ նվագախմբի նվագակցութամբ)

Յուրաքանչյուր մասնակցի տրամադրվում է 120 րոպե նվագախմբի հետ փորձի համար:

Մասնակիցը կատարում է Արամ Խաչատրյանի ստորև թվարկված ստեղծագործություններից մեկը՝ իր ընտրությամբ

Արամ Խաչատրյան - Թավջութակի կոնցերտ մի մինոր

Արամ Խաչատրյան - Կոնցերտ-ռապսոդիա թավջութակի և նվագախմբի համար ռե մինոր

Մասնակիցը կատարում է թավջութակի համար գրված հետևյալ կոնցերտներից մեկը՝ իր ընտրությամբ

Յոզեֆ Հայդն - Կոնցերտ թիվ 2 ռե մաժոր, Hob. VIIb/2

Անտոնին Դնորժակ - Կոնցերտ սի մինոր, երկ 104

Ռոբերտ Շուման - Կոնցերտ լյա մինոր, երկ 129

Էդվարդ Էլգար - Կանցերտ մի մինոր, երկ 85

Էդուար Լալո - Կոնցերտ ռե մինոր

Կամիլ Սեն-Սանս - Կոնցերտ թիվ 1 լյա մինոր, երկ 33

*Անհրաժեշտության դեպքում Արամ Խաչատրյանի ստեղծագործությունների պարտիտուրները կարող են տրամադրվել Մրցույթի կողմից:

04

Մրցույթի ժամանակացույց

Բոլոր ժամերը նշված են հայկական ժամանակով (GMT/UTC +4)

06

Հուն

Մրցույթի բացման հանդիսավոր արարողություն

07

Հուն

1-ԻՆ ՓՈՒԼ (ՕՐ 1)

մասնակիցներ 1 - 12

08

Հուն

1-ԻՆ ՓՈՒԼ (ՕՐ 2)

մասնակիցներ 13 - 24

09

Հուն

2-ՐԴ փուլ (Օր 1)

մասնակիցներ 1 - 6

10

Հուն

2-ՐԴ ՓՈՒԼ (ՕՐ 2)

մասնակիցներ 7 - 12

11

Հուն

3-ՐԴ ՓՈՒԼ (ՕՐ 1)

Փորձ/ելույթ նվագախմբի հետ, մասնակիցներ 1 - 4

12

Հուն

3-ՐԴ ՓՈՒԼ (ՕՐ 2)

Փորձ/ելույթ նվագախմբի հետ, մասնակիցներ 1 - 4

13

Հուն

Մրցանակաբաշխության արարողություն
և գալա համերգ

05

Մրցակիցներ

Торнике Гецадзе

Վրաստան

Ալեխանդրո Վիանա

Արթուր Դաամ

Բելգիա

Դալե Ջոն

Կանադա

Նելլի Ցինման

Ռուսաստան

Ջոնհոն Նամ

Կորեա

Կյուն Ջուն Լի

Կորեա

Միքայել Ոսկանյան

Հայաստան

Վլադիմիր Աֆինոգենով

Ռուսաստան

Սուն Վու Բաք

Կորեա

Ակիտո Գոտո

Ճապոնիա

Զիմո Ժայ

Չինաստան

Քելըբ Քուրթըս

Շվեցարիա

Եվա Արդերիուս

Իսպանիա

Հեկտոր Պագանո

Իտալիա

Կոնստանտին Բորոդին

Ռումինիա

Լուկա Կոլարդո

Իտալիա

Ռոլանդո Ֆերնանդես

Մեքսիկա

Այուն Քիմ

Հարավային Կորեա

Տատյանա Բոյարինա

Բելառուս

06

Ժյուրիի Անդամներ

Էդուարդ Վուլֆսոն

Շվեյցարիա/ ժյուրիի նախագահ

Քրիստոֆեր Րունինգ

Ամերիկայի Միացյալ Նահանգներ/ ժյուրի

Դմիտրի Յաբլոնսկի

Իսրայել/Ամերիկայի Միացյալ Նահանգներ/ ժյուրի

Իշտվան Վարդա

Հունգարիա/ ժյուրի

Յին Ջաո

Չինաստան/Գերմանիա/ ժյուրի

Մարտին Էնգստրոմ

Շվեդիա/ ժյուրի

Ալեգ Սենդեցկի

Ռուսաստանի Դաշնություն/ ժյուրի

Արամ Թալալյան

Հայաստանի Հանրապետություն/ ժյուրի